Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Poezji Obcojęzycznej

romantic_poetry_plakat_2017

Aktualności 2016/2017

2016-11-30 19:55:07

Maturzyści w Auschwitz – Birkenau i Krakowie (28-29.11.2016)

Mroźna i wietrzna aura towarzyszyła poniedziałkowemu pobytowi kl. 3 w byłym hitlerowskim obozie zagłady, pomagając doświadczyć przerażającego świadectwa tego miejsca. Odwiedzając celę o. Maksymiliana w roku 75 rocznicy śmierci uczniowie mogli przekonać się, że nienawiść i śmierć nie mają ostatniego słowa.

Krakowski szlak wiódł przez:Rynek i kościół Mariacki, pomnik Mickiewicza, Collegium Maius, ul. Gołębią, a po obejrzeniu dyplomowego spektaklu studentów PWST w Teatrze im. Solskiego nie zabrakło czasu na Kazimierz, bilard i zapiekanki na Placu Nowym. Wtorek młodzież spędziła na Wzgórzu Wawelskim: w katedrze i Krypcie Srebrnych Dzwonów, a także podziwiając arrasy oraz koronacyjny Szczerbiec w zamku królewskim. Później był lekcja muzealna w salonie i pracowni Jana Matejki.

Takie lekcje zostają na zawsze w pamięci i sercu.


2016-11-09 15:28:39

Świętowanie Dnia Niepodległości

Świętowanie Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy od udziału we Mszy za Ojczyznę, która została odprawiona 11 listopada w kościele św. Małgorzaty. W środę udaliśmy się do Muzeum X Pawilonu na warszawskiej Cytadeli, gdzie po odśpiewaniu Hymnu i złożeniu kwiatów pod Ścianą Straceń, uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Poznaliśmy historię budowli, losy zesłańców i katorżników, a także więźniów Cytadeli takich jak: Romuald Traugut, Roman Dmowski i Józef Piłsudski. Dzięki tej lekcji wiemy m.in. w jaki sposób udało się Marszałkowi opuścić więzienie, z którego najczęściej droga prowadziła na Syberię lub na szafot.

 p1


2016-10-20 18:30:45

ŚWIĘTO EDUKACJI

W piątek, 14 września przypominaliśmy sobie wartość wiedzy i edukacji oraz pamięć o Patronie. Spotkanie rozpoczęliśmy chwilą refleksji i zadumy przy Pomniku Jana Pawła II, gdzie zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. W Roku Sienkiewicza, który został również ogłoszony szczególną okazją do troski o czytelnictwo, kanwą naszego spotkania był fragment Ogniem i mieczem. Uczniowie pod opieką Pań Walentyny Markowej i Łucji Rodak zainscenizowali pojedynek Skrzetuskiego z Wołodyjowskim. Niespodzianką była narracja prowadzona w językach obcych, których uczą się nasi podopieczni oraz stroje i rekwizyty z epoki. Przedstawienie miało się odbyć w scenerii lipkowskiego dworku, w którym Noblista tworzył scenę, ale stchórzyliśmy z powodu niepewnej pogody ;-). Prezentacja multimedialna przedstawiająca krajobrazy i miejsca opisywane w tekście dopełniła klimatu.

Nie zabrakło życzeń, podziękowań i wyróżnień. Dyrektor, wyrażając wdzięczność wszystkim Nauczycielom i Pracownikom, podkreślał, że siła szkoły rośnie zawsze, gdy jej wartości: Osoba – Czyn i Odpowiedzialność urzeczywistniają się każdego dnia.


2016-09-19 15:35:51

Uroczystość patriotyczno-religijna w Kiełpinie.

18 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w uroczystej Polowej Mszy Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie. Była ona wstępem do kolejnej rekonstrukcji „Bitwy pod Łomiankami 1939” - plenerowego widowiska o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.


2016-09-19 15:29:37

Gratulujemy Mistrzyni!

W piątek 16 września gościliśmy Panią Oktawię Nowacką, brązową medalistkę IO w Rio, która jest naszą znamienitą absolwentką (w Księdze Absolwentów nr 443). Mistrzyni w towarzystwie swojej wychowawczyni P. prof. Jolanty Choduń spotkała się z uczniami klasy 1. Na zdjęciu także z ówczesnym dyrektorem, a obecnie nauczycielem fizyki P. dr Andrzejem Mazanem. Pani Oktawia bez wątpienia jest najlepszym ambasadorem naszej szkoły i wzorem zwłaszcza dla tych spośród nas, którzy przygotowują się do studiów w AWF.

img_1098

2016-09-04 14:38:21

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Osiemnasty rok szkolny w historii naszego liceum rozpoczęło 30 uczniów klasy pierwszej, 24 drugiej oraz 28 maturzystów. Podczas szkolnej uroczystości zostali przywitani najmłodsi spośród nas oraz nowi nauczyciele. Nie zabrakło życzeń, humoru i ... słońca, które zapewnił hol I piętra. Wspominając przesłanie z Krakowa p. Dyrektor zachęcił, by porzucić kanapę :) na drodze zdobywania wiedzy, kształtowania relacji i charakterów, zaangażowania i odpowiedzialności.


2016-08-25 19:46:10

Organizacyjne zebranie z Rodzicami (ZMIANA)

odbędzie się w środę 14.09.2016 r. o godz. 18.00.

2016-08-25 19:39:23

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się w czwartek 1.09.2016 r. o godz. 8.30 (hol I p.).

Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.


Informujemy, że po spotkaniu z Wychowawcami odbędzie się test poziomujący z j. angielskiego (dla wszystkich klas).