Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2015/2016

2016-05-19 19:50:04

Relacja ze Święta Szkoły

W 96 rocznicę urodzin Karola Wojtyły liceum w Łomiankach obchodziło swoje doroczne święto. W tym roku na zaproszenie społeczności szkoły Pani Irena Koźmińska, Założycielka i Prezes Fundacji Cała Polska czyta dzieciom, wygłosiła wykład pt.: Jak wychować mądrego człowieka i dobrego ucznia? W przekonującej narracji popartej wynikami badań oraz zilustrowanych przykładami wskazała, że kluczem wychowania i edukacji pozostają prawidłowe relacje oparte na szacunku. Ukazując konsekwencje wynikające z współczesnych uwarunkowań dorastania młodych ludzi udowodniła w jaki sposób praktyka wspólnego czytania w domu i szkole gwarantuje powodzenie osobiste i społeczne. Wśród zgromadzonych nie zabrakło nauczycieli, rodziców, wychowawców, bibliotekarzy i samorządowców. Dziękując za wykład Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński zwrócił uwagę na doniosłą wartość i przystępność formy wykładu. Przypominając ubiegłoroczne spotkanie zauważył, że pożyteczny wymiar świętowania w liceum im. Karola Wojtyły staje się dobrą tradycją. Spotkanie zakończyło się pyszną kremówką.


2016-05-14 10:33:45

ŚWIĘTO SZKOŁY 2016

foto_zaproszenie

2016-05-13 07:44:14

P A M I Ę T A M Y
35 rocznica zamachu na życie Jana Pawła II

papiaeż pamiętamy

2016-05-13 07:08:47

Święto Konstytucji – Pożegnanie Maturzystów

29 kwietnia świętowaliśmy 3 Maja, a tegoroczni Maturzyści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Klasa 1 przypomniała preambuły majowej i obowiązującej Konstytucji oraz słowa naszego Patrona wypowiedziane w polskim parlamencie w czasie wizyty w 1999r.: „Dzisiaj zostało Wam powierzone tamto dziedzictwo odważnych i ambitnych wysiłków podejmowanych w imię najwyższego dobra Rzeczypospolitej. Od Was zależy , jaki konkretny kształt przybierać będzie w Polsce wolność i demokracja.” Maturzystów żegnali, życząc połamania pióra na maturze oraz pomyślności w życiu: Pan Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Pan Dyrektor oraz Pani Przewodnicząca Rady Rodziców. Szczególne podziękowania otrzymał wychowawca klasy P. prof. Szczybelski i wszyscy Nauczyciele. Na zakończenie młodzież przedstawiła satyryczny program dla Absolwentów, który wzbudził salwy śmiechu i gromkie owacje. Powodzenia na maturze!


2016-04-24 10:24:52

W 400 urodziny Szekspira

... czytamy niezapomniane frazy najsłynniejszego monologu w literaturze Mistrza, który napisał również:

  "Chcę być nie gorszy, niż na to wyglądam,
  służyć wiernie temu, kto mi zaufa,
  kochać tego, kto odpłaci uczciwością,
  przestawać z tym, kto mądry i małomówny (...)"
DSC_0876

2016-04-18 17:00:15

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia

W dniu 12 kwietnia, w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole zesłańców Sybiru. Spotkanie z prof. Stanisławem Kulonem, Panią Mirosławą Niekoraniec oraz Panem Leonem Zujko było dla nas żywą lekcją historii, która zapadła nam głęboko w pamięć. Spotkania z Sybirakami są już tradycją naszej szkoły, za którą bardzo dziękujemy przedstawicielom Związku Sybiraków.

Podczas spotkania P. prof. S. Makowski został odznaczony Złotą Odznaką Związku Sybiraków w uznaniu zasług dla krzewienia pamięci i edukacji.


2016-04-16 07:58:57

Na Jubileusz 1050–lecia

info

2016-03-22 16:25:40

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


2016-03-22 11:55:21

Biała szkoła w Czarnej Górze

W minionym tygodniu piękne słońce, śnieg i widoki Tatr towarzyszyły naszej tradycyjnej wyprawie narciarskiej. Tym razem szusowaliśmy na stokach Kaniówki, Bani, Kotelnicy, Jankulakowskiego i Remiaszowa. Nawet perspektywa powrotu do Warszawy Pendolino nie była w stanie zrekompensować przyjemności zjazdów bez oczekiwania w kolejkach do wyciągów. Super! Wspólne posiłki i wieczory w Gorącym Potoku i termach w Białce dopełniały uroku tych dni. Nawet przejazdy komunikacją lokalną okazały się dobrą okazją do spotkań z kulturą góralską. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zrealizować tegoroczny wyjazd.


2016-03-03 18:23:50

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości związanej z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na spotkaniu były obecne także władze samorządowe z Panem Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim, kombatanci, przedstawiciele różnych instytucji, młodzież, nauczyciele, mieszkańcy Łomianek oraz poczty sztandarowe. Gościem szczególnym był Żołnierz Wyklęty pułkownik Lech Andrzej Mroczkowski. Był on żołnierzem Zgrupowania Kampinos Armii Krajowej, który po zakończeniu wojny podjął walkę z drugim wrogiem – stalinowskim aparatem terroru i komunistycznymi służbami bezpieczeństwa. W latach 1948-1951 był żołnierzem Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W 1951 został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa i skazany na karę śmierci, którą później zamieniono na 12 lat więzienia.

W przygotowaniu uroczystości brali także udział nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w przygotowaniu poetycko-muzycznego.

Krzysztof Kozak