Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2015/2016

2015-11-29 11:57:10

P o m a g a m y

Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z Fundacją Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport. Do tej pory to nas odwiedzali mistrzowie paraolimpijscy i dzielili się z nami swoim doświadczeniem. Tym razem to my przyszliśmy wesprzeć Fundację w realizacji inicjatywy Wszyscy do Wioseł 2015. Założeniem imprezy było pokonanie na ergometrach wioślarskich 2 294 kilometrów, czyli dystansu dzielącego Warszawę od Madrytu. Wyścig z czasem miał formę integracyjnej sztafety, gdyż wiosłowano również na specjalnych ergometrach dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Celem projektu było zdobycie środków na zakup takich ergometrów oraz stworzenie paraolimpijskiej sekcji wioślarskiej na stadionie warszawskiej Legii.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że zaangażowali się w ten szczytny cel.


2015-11-25 13:06:22

GRATULUJEMY!

W dniu 18 listopada 2015 r. Magdalena Mróz z klasy 3 otrzymała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty, p. Doroty Sokołowskiej, Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy, życząc wszelkiej pomyślności!


2015-11-17 11:31:57

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ!

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości poszczególne klasy odbyły lekcje muzealne w Belwederze, podczas których mogliśmy zobaczyć pamiątki związane z Marszałkiem: wnętrza, autentyczne meble i przedmioty osobiste. Szczególną atrakcją było zwiedzenie reprezentacyjnych sal Belwederu, które znamy z środków masowego przekazu, a które są związane z bieżącą działalnością Głowy Państwa.


2015-10-22 18:20:24

Młodzi głosują

graf

19 października odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne. W ramach akcji „Młodzi głosują” uczniowie naszej szkoły mogli zagłosować na Komitety Wyborcze zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą w wyborach do Sejmu i Senatu. Została powołana Szkolna Komisja Wyborcza, która przygotowała i przeprowadziła głosowanie.

„Młodzi głosują” to program edukacji wyborczej, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt zachęca młodzież szkolną do działań w zakresie postaw obywatelskich i rozwoju demokracji w praktyce.
Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek 26 października.


2015-10-22 18:14:05

Lekcja na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie

16 października uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w lekcji historii na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie. Młodzież przygotowała między innymi informacje dotyczące bitwy pod Łomiankami, szarży Ułanów Jazłowieckich pod Dąbrową Leśną oraz zapaliła znicze na żołnierskich mogiłach.


2015-10-16 15:06:58

Święto Edukacji

Już tradycyjnie 14 X świętowaliśmy aktywnie i wspólnie: Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele. Rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod pomnikiem naszego Patrona w przededniu rocznicy wyboru, a następnie udaliśmy się do Muzeum w Palmirach.

Pan leśniczy Jacek Kościk zapoznał nas z ekspozycją , a podczas spaceru wprowadzał w tajemnice Kampinowskiego Parku Narodowego. Na Polanie Pociecha - po wzmocnieniu sił fizycznych przy ognisku - klasa I przeszła swój chrzest szermierczy. Integracji towarzyszył niezapomniany smak wypieków, które przygotowała każda z klas.

Przyjazna atmosfera, dobry humor i bliskie, bezpośrednie relacje to wyróżniające nas cechy jako społeczności uczącej się w szkole i realizującej swój Program wychowawczy.


2015-10-16 15:00:12

Maturzyści na Mazurach

W dniach 11 - 13 października br. maturzyści wraz z P. Szczybelskim i P. Makowskim uczestnicząc w zajęciach integracyjnych i szkoleniowych, a także rozgrywkach sportowych rozpoczęli kondycyjne i mentalne przygotowanie do czekających ich zmagań egzaminacyjnych. Nie zabrakło czasu na zwiedzanie pobliskiego Olsztyna, a także kibicowanie naszej reprezentacji w niedzielny wieczór.


2015-10-14 10:36:25

SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM

2 października 2015 r. , w rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, gościliśmy Panią Janinę Rożecką z domu Gutowską, pseudonim „Dora”, łączniczkę i sanitariuszkę AK, odznaczoną Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.

Dzięki obecności naszego Gościa podręcznikowe fakty zastąpiło świadectwo zdarzeń opowiedzianych przez świadka i uczestnika: konspiracja, tajne komplety, życie okupowanej Warszawy i getta, a także dramatyczne dni Powstania i niełatwego czasu po okupacji… Z przejęciem i podziwem słuchaliśmy doskonale zapamiętanych wydarzeń i postaci.

Życiorys i osobowość Pani Janeczki, jak nazywają Ją kolejne pokolenia młodych, budzi najwyższy szacunek - w wolny od patosu sposób uczy jak postępować w życiu godnie, odważnie i respektować człowieczeństwo nawet wrogów, zachowując dystans do siebie i zmiennych kolei losu.


2015-10-13 10:45:40

14 października w środę serdecznie zapraszamy
NAUCZYCIELI, RODZICÓW i UCZNIÓW
do udziału w Święcie Edukacji Narodowej

godz. 9.30 Pomnik Jana Pawła II (przed ICDS)
złożenie kwiatów w przeddzień Rocznicy 16 X
wyjazd autokaru
godz. 10.30 – 12.00 ognisko z okazji Święta Edukacji
na Polanie Pociecha (powrót ICDS)
Zabieramy: ciepłe ubranie i dobre humory


2015-09-21 16:28:52

Uroczystość patriotyczno-religijna w Kiełpinie

20 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w uroczystej Polowej Mszy Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie. Była ona wstępem do piątej, jubileuszowej rekonstrukcji „Bitwy pod Łomiankami 1939” - plenerowego widowiska o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.