Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2015/2016

2016-04-24 10:33:45

ŚWIĘTO SZKOŁY 2016

foto_zaproszenie

2016-04-24 10:24:52

W 400 urodziny Szekspira

... czytamy niezapomniane frazy najsłynniejszego monologu w literaturze Mistrza, który napisał również:

  "Chcę być nie gorszy, niż na to wyglądam,
  służyć wiernie temu, kto mi zaufa,
  kochać tego, kto odpłaci uczciwością,
  przestawać z tym, kto mądry i małomówny (...)"
DSC_0876

2016-04-18 17:00:15

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia

W dniu 12 kwietnia, w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole zesłańców Sybiru. Spotkanie z prof. Stanisławem Kulonem, Panią Mirosławą Niekoraniec oraz Panem Leonem Zujko było dla nas żywą lekcją historii, która zapadła nam głęboko w pamięć. Spotkania z Sybirakami są już tradycją naszej szkoły, za którą bardzo dziękujemy przedstawicielom Związku Sybiraków.

Podczas spotkania P. prof. S. Makowski został odznaczony Złotą Odznaką Związku Sybiraków w uznaniu zasług dla krzewienia pamięci i edukacji.


2016-04-16 07:58:57

Na Jubileusz 1050–lecia

info

2016-03-22 16:25:40

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


2016-03-22 11:55:21

Biała szkoła w Czarnej Górze

W minionym tygodniu piękne słońce, śnieg i widoki Tatr towarzyszyły naszej tradycyjnej wyprawie narciarskiej. Tym razem szusowaliśmy na stokach Kaniówki, Bani, Kotelnicy, Jankulakowskiego i Remiaszowa. Nawet perspektywa powrotu do Warszawy Pendolino nie była w stanie zrekompensować przyjemności zjazdów bez oczekiwania w kolejkach do wyciągów. Super! Wspólne posiłki i wieczory w Gorącym Potoku i termach w Białce dopełniały uroku tych dni. Nawet przejazdy komunikacją lokalną okazały się dobrą okazją do spotkań z kulturą góralską. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zrealizować tegoroczny wyjazd.


2016-03-03 18:23:50

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości związanej z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na spotkaniu były obecne także władze samorządowe z Panem Burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim, kombatanci, przedstawiciele różnych instytucji, młodzież, nauczyciele, mieszkańcy Łomianek oraz poczty sztandarowe. Gościem szczególnym był Żołnierz Wyklęty pułkownik Lech Andrzej Mroczkowski. Był on żołnierzem Zgrupowania Kampinos Armii Krajowej, który po zakończeniu wojny podjął walkę z drugim wrogiem – stalinowskim aparatem terroru i komunistycznymi służbami bezpieczeństwa. W latach 1948-1951 był żołnierzem Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W 1951 został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa i skazany na karę śmierci, którą później zamieniono na 12 lat więzienia.

W przygotowaniu uroczystości brali także udział nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w przygotowaniu poetycko-muzycznego.

Krzysztof Kozak


2016-02-05 10:56:10

Projekt informatyczny START:
PLO + Akademia Integracji + KMD Polska

W poniedziałek 25 stycznia br. w auli ICDS w obecności uczniów klas trzecich Gimnazjum im. J. Kusocińskiego oraz koleżanek z Liceum PZKOSZ został zainaugurowany wspólny projekt Fundacji Akademia Integracji oraz duńskiej firmy informatycznej KMD, w którym będą uczestniczyć uczniowie klasy drugiej naszej szkoły uczęszczający na zajęcia z informatyki rozszerzonej.

Dzięki zaangażowaniu w wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych uczniowie będą mogli odbywać praktyki informatyczne i korzystać z doświadczenia zawodowego pracowników KMD. Ideę projektu przedstawili mistrz olimpijski z Pekinu Adam Wiercioch oraz mistrzowie paraolimpijscy Stefan Makowski, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk. Spotkanie było także okazją do pierwszych kroków w szermierce na wózkach i to pod najlepszym okiem!

Szczegóły projektu znajdują się w prezentacji.


2016-02-05 10:31:46

Za sto dni matura...

23 stycznia 2015 r. po raz czternasty w historii naszej szkoły maturzyści ruszyli w takt Poloneza. Tym razem w tajniki naszego narodowego tańca wprowadzał i choreografię opracował wychowawca, p. prof. Z. Szczybelski. Młodzieży towarzyszyli licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele, którzy nagrodzili tancerzy gromkimi brawami.

Zabawę w auli ICDS trwającą niemal do białego rana poprzedził występ Dominika, który z zespołem Freesteps zajął III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Time For Dance.

Szczególnie dziękujemy za nieocenioną pomocy w przygotowaniu i przebiegu uroczystości klasowej Radzie Rodziców oraz zaangażowanym uczniom.


2016-01-26 17:55:00

Warsztaty filmowe

Dzięki współpracy z Faktorią Artystyczną od października ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w cyklicznie odbywających się warsztatach filmowych. W trakcie zajęć adepci sztuki filmowej poznają praktyczne umiejętności związane z tworzeniem i montażem obrazu. Jak "widzi" obiektyw kamery? Co i za pomocą jakich ujęć filmujemy? W jaki sposób wystąpić przed kamerą? - to praktyczne zagadnienia poruszane w trakcie ćwiczeń. Szczególną wartość uczniowie upatrują w tym, że na zajęciach są nie tylko tymi, którzy stoją "za", ale i "przed" obiektywem. Czekamy na filmową pocztówkę z naszej szkoły!