Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

Nazwa szkoły

Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Motto

„Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd...”

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2014/2015

2015-04-23 12:36:15

Uroczyste zakończenie roku szkolnego przez Maturzystów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego przez Maturzystów odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. (piątek) o godz. 13.00 w auli ICDS.

Serdecznie zapraszamy Absolwentów, Rodziców i Przyjaciół szkoły.


2015-04-03 11:57:15

Zebranie z Rodzicami

W środę 8 kwietnia o godz. 18.00 odbędą się zebrania z Wychowawcami.

Zapraszamy wszystkich Rodziców.


2015-04-03 11:48:26

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

bazie

NA ŚWIĄTECZNE DNI
ŻYCZYMY PRZYJACIOŁOM NASZEJ SZKOŁY I SOBIE
,,GŁĘBOKIEGO ODDECHU''
PRZYNOSZĄCEGO NOWE ŻYCIE, RADOŚĆ I POKÓJ


2015-04-03 11:37:10

Myśl naszego Patrona na 2 kwietnia 2015 r.:


„Jednocześnie należy podkreślić, że nie do pogodzenia z prawdą chrześcijańską jest postawa fanatyzmu czy fundamentalizmu tych ludzi, którzy w imię ideologii uważającej się za naukową lub religijną czują się uprawnieni do narzucania innym własnej koncepcji prawdy i dobra. Metodą Kościoła jest poszanowanie wolności przy niezmiennym uznawaniu transcendentnej godności osoby ludzkiej (por. Centesimus annus, 46). Trzeba o tym pamiętać, drodzy bracia i siostry. Ewangeliczna wrażliwość i czujność ochronią nas przed emocjami i wzburzeniem, które łatwo mogą prowadzić do ksenofobii czy jakiejś nietolerancji, sprzecznych z duchem Ewangelii, z duchem Boga, który jest Stwórcą i miłującym wszystkich ludzi Ojcem.

Szkoła, jak uczy wspomniany już dokument soborowy, ma wykluczać wszelki monopol, "który sprzeciwia się wrodzonym prawom osoby ludzkiej, a także postępowi i upowszechnianiu samej kultury, pokojowemu współżyciu obywateli i pluralizmowi istniejącemu dziś w bardzo licznych społeczeństwach" (Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim, 6).”

Jan Paweł II PRZEMÓWIENIE DO KATECHETÓW, NAUCZYCIELI I UCZNIÓW, Włocławek, 6 czerwca 1991


2015-04-03 11:20:47

Nasi Laureaci!

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy trzeciej naszej szkoły: Stanisławowi Rabczukowi (I miejsce) i Łukaszowi Kordowinie, którzy zostali laureatami konkursu: ,,Europa - społeczeństwo, polityka, kultura'', uzyskując tym samym maksymalną ilość punktów z przedmiotu wiedza o społeczeństwie w rekrutacji na studia w Instytucie Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

DSC_0011 DSC_0005


2015-03-12 07:19:48

Koncepcja i Misja PLO

Zapraszamy do zapoznania się z przyjętą Koncepcją i Misją Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach określającą wartości ważne w naszej szkole.

Przejdź do strony ,,Koncepcja i Misja PLO''.


2015-03-09 13:14:55

Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2015/2016


W roku szkolnym 2015/2016 planujemy utworzenie klasy pierwszej z językiem angielskim oraz niemieckim/francuskim lub hiszpańskim od podstaw (liczba chętnych decyduje o uruchomieniu nauczania drugiego języka).

  • W klasie I diagnozujemy uzdolnienia i predyspozycje ucznia oraz określamy style uczenia, wyposażając w skuteczne metody zdobywania wiedzy i umiejętności.
  • Rozszerzenia realizujemy od klasy II.
  • Uwzględniając wybory uczniów proponujemy rozszerzenia przygotowujące do kontynuacji dalszego kształcenia:
    • (AWF) j. angielski, biologia + przygotowanie do egzaminu sprawnościowego (pływanie, gry zespołowe)
    • j. angielski, informatyka
  • W zależności od liczby chętnych jesteśmy otwarci na dostosowanie rozszerzeń do potrzeb uczniów (geografia, matematyka, historia i wos).

Uwaga!
PLO w Łomiankach nie uczestniczy w warszawskim elektronicznym systemie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Kandydaci składają wypełniony wniosek w sekretariacie szkoły stanowiący załącznik niniejszego regulaminu.

Przejdź do strony ,,Kandydaci".


2015-03-05 09:47:51

Narciarze pozdrawiają

W dniach 2 - 5 marca br., kontynuując pasję naszego Patrona, który mawiał, że połowa polskich kardynałów jeździ na nartach (a było ich wtedy dwóch J) ruszyliśmy na Podhale, realizując dzięki wsparciu Pana Burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego, aktywny program profilaktyki pod nieocenionym okiem Pani Profesor Urszuli Nowak. Za atut wyjazdu uznajemy zakwaterowanie w drewnianej bacówce na gorczańskiej polanie. Z okien mogliśmy oglądać ośnieżone „smreki” oraz stok, na którym jeździliśmy na nartach i deskach snowboardowych. Za dnia ćwiczyliśmy nasze umiejętności narciarskie, a wieczorem wygrzewaliśmy się w wodach termalnych. Po powrocie rozpoczynały się niezapomniane spotkania przy kominku, gdzie rozmowy i samodzielnie przygotowane posiłki przeciągały się długo w noc. Pogoda dopisała fantastycznie. Atmosfera była przyjazna, a uśmiechy nie schodziły nam z ust. Kolejny raz doświadczyliśmy, że kameralność towarzysząca naszej szkole to wartość nieoceniona i wspaniała!

20150303_160151 Zdjęcie0132 20150303_155930

2015-02-23 08:53:08

Historia oczyma świadka - prof. Stanisław Kulon

We wtorek 17 lutego, kontynuując tradycję spotkań społeczności szkoły z Sybirakami odbyło się otwarcie wystawy fotogramów płaskorzeźb prof. Stanisława Kulona (ASP), mieszkańca Łomianek pt. "Świadectwo 1939 - 1945." Wprowadzeniem do spotkania był program historyczno - artystyczny przygotowany pod kierunkiem profesora Makowskiego. Prace ilustrują tragiczne doświadczenia związane z zesłaniem na Syberię. Wspomnieniom Autora oprowadzającego po wystawie towarzyszyła przejmująca cisza zebranej młodzieży i dorosłych.

Wystawa jest dostępna dla wszystkich zwiedzających w liceum (godz. 8 - 16) do dnia 1 kwietnia br.

Sybiracy-ok.