Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2015/2016

2016-02-05 10:56:10

Projekt informatyczny START:
PLO + Akademia Integracji + KMD Polska

W poniedziałek 25 stycznia br. w auli ICDS w obecności uczniów klas trzecich Gimnazjum im. J. Kusocińskiego oraz koleżanek z Liceum PZKOSZ został zainaugurowany wspólny projekt Fundacji Akademia Integracji oraz duńskiej firmy informatycznej KMD, w którym będą uczestniczyć uczniowie klasy drugiej naszej szkoły uczęszczający na zajęcia z informatyki rozszerzonej.

Dzięki zaangażowaniu w wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych uczniowie będą mogli odbywać praktyki informatyczne i korzystać z doświadczenia zawodowego pracowników KMD. Ideę projektu przedstawili mistrz olimpijski z Pekinu Adam Wiercioch oraz mistrzowie paraolimpijscy Stefan Makowski, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk. Spotkanie było także okazją do pierwszych kroków w szermierce na wózkach i to pod najlepszym okiem!

Szczegóły projektu znajdują się w prezentacji.


2016-02-05 10:31:46

Za sto dni matura...

23 stycznia 2015 r. po raz czternasty w historii naszej szkoły maturzyści ruszyli w takt Poloneza. Tym razem w tajniki naszego narodowego tańca wprowadzał i choreografię opracował wychowawca, p. prof. Z. Szczybelski. Młodzieży towarzyszyli licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele, którzy nagrodzili tancerzy gromkimi brawami.

Zabawę w auli ICDS trwającą niemal do białego rana poprzedził występ Dominika, który z zespołem Freesteps zajął III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Time For Dance.

Szczególnie dziękujemy za nieocenioną pomocy w przygotowaniu i przebiegu uroczystości klasowej Radzie Rodziców oraz zaangażowanym uczniom.


2016-01-26 17:55:00

Warsztaty filmowe

Dzięki współpracy z Faktorią Artystyczną od października ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w cyklicznie odbywających się warsztatach filmowych. W trakcie zajęć adepci sztuki filmowej poznają praktyczne umiejętności związane z tworzeniem i montażem obrazu. Jak "widzi" obiektyw kamery? Co i za pomocą jakich ujęć filmujemy? W jaki sposób wystąpić przed kamerą? - to praktyczne zagadnienia poruszane w trakcie ćwiczeń. Szczególną wartość uczniowie upatrują w tym, że na zajęciach są nie tylko tymi, którzy stoją "za", ale i "przed" obiektywem. Czekamy na filmową pocztówkę z naszej szkoły!


2016-01-21 17:43:18

Na uroczystości rocznicy wyzwolenia Łomianek

16 stycznia 2016 roku przy pomniku Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny odbyła się uroczystość związana z 71 rocznicą wyzwolenia Łomianek. Skupiła ona przedstawicieli władz samorządowych, kombatantów, poczty sztandarowe oraz mieszkańców Łomianek. Uczestniczyli w niej także uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły, którzy wzięli udział w asyście pocztu sztandarowego. Po okolicznościowych przemówieniach Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Prezesa Koła Kombatantów Rzeczpospolitej i Byłych Więźniów Politycznych kpt. Kazimierza Medyńskiego odbyło się złożenie kwiatów i wieńców. Kwiaty razem z Kombatantami złożył Tomek Sarnowski, który jest członkiem grup rekonstrukcyjnych.


2015-12-22 08:39:45

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

zyczenia swiateczne

2015-12-22 08:38:06

Na spotkaniu wigilijnym łomiankowskich kombatantów

W sobotę 19 grudnia 2015 roku odbyła się wigilia Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Łomiankach. Spotkanie skupiło członków Związku, ich rodziny oraz władze samorządowe.

Szczególny nastrój spotkania zapewnił koncert pianistyczny w wykonaniu ucznia klasy pierwszej Tomka Sarnowskiego z towarzyszeniem wilonczelistki Marty Wróblewskiej.

Krzysztof Kozak


2015-12-13 19:12:11

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Przypominamy o zebraniu z Rodzicami w środę, 16 grudnia o godz. 17:30.

Zostaną m.in. podane przewidywane oceny na zakończenie I semestru wszystkich klas i wyniki próbnych matur.

Z a p r a s z a m y


2015-11-29 11:57:10

P o m a g a m y

Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z Fundacją Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport. Do tej pory to nas odwiedzali mistrzowie paraolimpijscy i dzielili się z nami swoim doświadczeniem. Tym razem to my przyszliśmy wesprzeć Fundację w realizacji inicjatywy Wszyscy do Wioseł 2015. Założeniem imprezy było pokonanie na ergometrach wioślarskich 2 294 kilometrów, czyli dystansu dzielącego Warszawę od Madrytu. Wyścig z czasem miał formę integracyjnej sztafety, gdyż wiosłowano również na specjalnych ergometrach dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Celem projektu było zdobycie środków na zakup takich ergometrów oraz stworzenie paraolimpijskiej sekcji wioślarskiej na stadionie warszawskiej Legii.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że zaangażowali się w ten szczytny cel.


2015-11-25 13:06:22

GRATULUJEMY!

W dniu 18 listopada 2015 r. Magdalena Mróz z klasy 3 otrzymała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty, p. Doroty Sokołowskiej, Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy, życząc wszelkiej pomyślności!


2015-11-17 11:31:57

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ!

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości poszczególne klasy odbyły lekcje muzealne w Belwederze, podczas których mogliśmy zobaczyć pamiątki związane z Marszałkiem: wnętrza, autentyczne meble i przedmioty osobiste. Szczególną atrakcją było zwiedzenie reprezentacyjnych sal Belwederu, które znamy z środków masowego przekazu, a które są związane z bieżącą działalnością Głowy Państwa.