Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

romantic_poetry_plakat_2017

Nasza szkoła nie uczestniczy w rekrutacji elektronicznej.
Po ogłoszeniu terminarza i regulaminu, które zostaną zamieszczone na stronie, prosimy o złożenie dokumentów w sekretariacie.


Aktualności 2016/2017

2017-04-14 08:27:39

Zapraszamy na OSIEMNASTKĘ U KAROLA

osiemnastka u karola

2017-04-14 07:46:33

“Romantic Poetry Festival- And Poetry is Born”

plakat

7 kwietnia 2017 r. odbył się festiwal na program którego złożyły się: wystawa obrazów, mini recitale muzyczne, występy taneczne oraz konkurs recytatorski w językach obcych do którego przystąpiło 64 uczestników (36 z gimnazjów i 28 ze szkół ponadgimnazjalnych). Zebranych w auli ICDS pozdrowił Pan Paweł Białecki, wicestarosta warszawski zachodni. Przewodniczący jury, P. dr Marcin Czechowski, ogłaszając werdykt podkreślił i podziękował za wysoki poziom recytacji i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii gimnazjum otrzymali:

 • I miejsce - Aleksandra Płużyczka, Gimnazjum nr 113 w Warszawie, A. Mickiewicz „Romantyczność” (j. rosyjski)
 • II miejsce - Nives Stasiewicz, Gimnazjum nr 1 w Łomiankach, J. Prevert „Pour Faire le Portrait D’un Oiseau” (j. francuski)
 • III miejsce - Zofia Goyke, Gimnazjum nr 113 w Warszawie, A. Mickiewicza „Dziady” (j. angielski)

Wyróżnienia:

 • Jakub Tołczyk, ZS w Małocicach, A. Puszkin „Kazak” (j. rosyjski)
 • Karolina Pawłowska, Gimnazjum nr 164 w Warszawie, A. Puszkin pt. „Talisman” (j. rosyjski)
 • Maciej Ludziejewski, ZS w Złoczewie, J. Croce „Time in a Bottle” (j. angielski)

Nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymali:

 • I miejsce – Julia Zybert i Kacper Brudel (duet), OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi, M. Cunningham „The Hours” (j. angielski)
 • II miejsce – Piotr Szczęsnowicz, OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi, A. Mickiewicz „Uncertainty” tłum. J. Zawadzki (j. angielski)
 • III miejsce – Daria Leonovich, PLO w Łomiankach, G. G. Byron „Prosti” tłum. M. Lermontow (j. rosyjski)

Wyróżnienia:

 • Julia Bielecka, ZS im. M. Wańkowicza w Błoniu, A. Achmatowa „Ty priszoł mienia utieszyć” (j. rosyjski)
 • Sofia Belowa, RIGASDAUGAVGRIVAS VIDUSSKOLA LATVIA w Rydze, E. A. Poe „Annabel Lee” (j. angielski)
 • Łukasz Olczak, ZSEiL w Warszawie, A. Puszkin „K” (j. rosyjski)

Nagrodę publiczności (przyznaną na podstawie liczby głosów) otrzymała:

 • Sofia Belova, RIGASDAUGAVGRIVAS VIDUSSKOLA LATVIA w Rydze, E. A. Poe „Annabel Lee” (j. angielski)

Na zakończenie Dyrektor Liceum w Łomiankach z Przewodniczącym Jury podziękowali autorce i organizatorce festiwalu, P. prof. Walentynie Markowej. Bez wątpienia mogliśmy wziąć udział w sześciogodzinnym święcie: poezji, czytelnictwa i języków obcych; spotkaniu ludzi dla których wartością bliską i ważną jest miłość.


2017-04-03 07:56:35

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW

We wtorek, 28 marca gościliśmy w naszych progach Kandydatów wraz z Rodzicami. Ofertę edukacyjną szkoły przedstawiali uczniowie, nauczyciele, dyrektor placówki, a także przewodnicząca Rady Rodziców. Wielką niespodzianką dla zebranych była obecność Pani Oktawii Nowackiej, brązowej medalistki IO w Rio i naszej znamienitej Absolwentki, która w ciepłych słowach wspominała pobyt w Liceum im. Karola Wojtyły. Medalistka zwróciła uwagę wszystkich na nieocenioną wartość dobrego wykorzystania czasu oraz samodyscyplinę, która wraz z dobrze wybranym celem jest fundamentem sukcesu szkolnego i życiowego. We wszystkich wypowiedziach przewijała się opinia o naszej szkole, że jest blisko…, to znaczy: blisko domu, blisko potrzeb i możliwości ucznia, blisko oczekiwań rodziców, bliska mądrej i nowoczesnej edukacji, w której zainteresowania oraz wymogi współczesności znajdują satysfakcjonującą realizację.


2017-03-25 17:25:33

Nowy numer Lolka już jest!

lolek_3_9


2017-03-06 17:10:28

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 5 marca poczet szkoły wziął udział w uroczystości związanej z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej rodzin w Dziekanowie Leśnym. W czasie Mszy Św. dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej Danutę Siedzikównę, ps. Inka.


2017-02-14 15:15:12

Biała szkoła

W dniach 6 - 9 lutego odbyła się tradycyjna biała szkoła. Wśród 15 uczestników znajdowali się zaawansowani i początkujący miłośnicy narciarstwa. W stylowej bacówce przy lesie jak zawsze panowała gościnna atmosfera. W czasie śniadań i kolacji ujawniały się kolejne talenty kulinarne, a podczas ogniska wokalne... Słońce, mróz i wiatr z Zadziału i Kotelnicy zostaje z nami do wiosny!


2017-02-03 13:18:13

POLONEZ OSIEMNASTOLECIA

W sobotę 28 stycznia 2017 r. odbyła się tegoroczna Studniówka. W uroczyście udekorowanej auli ICDS Maturzyści liceum w Łomiankach przywitali zaproszonych Gości, wśród nich Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego, P. Jana Żychlińskiego, Nauczycieli i Rodziców. Po przemówieniu dyrektora i podziękowaniach Pan Starosta otworzył taneczny korowód, wypowiadając uświęconą tradycją frazę: „Proszę Państwa, Proszę Państwa – Poloneza zacząć czas!”. W zgodnej opinii świadków choreografia autorstwa Aleksandry Matysiewicz, uczennicy klasy III, została uznana za najpiękniejszą w osiemnastoletniej historii naszej szkoły. Bardzo miłym akcentem wieczoru była niespodzianka przygotowana przez wychowawcę maturzystów, P. prof. Stefana Makowskiego. W efektownym huku wystrzału muszkietu na scenę wbiegli aktorzy grupy rekonstrukcyjnej Karabela i zainscenizowali pojedynek polskich szlachciców z XVII wieku. Wspaniała zabawa trwała do białego rana, ale krótko po północy wydarzyło się coś niespodziewanego: Maturzyści z Wychowawcą ruszyli do Poloneza jeszcze raz!


2017-01-18 14:45:33

Na uroczystości rocznicy wyzwolenia Łomianek

16 stycznia 2017 roku poczet szkolny naszego liceum wziął udział w uroczystości związanej z 72 rocznicą wyzwolenia Łomianek. Przy pomniku Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny zebrali się między innymi przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, mieszkańcy i młodzież.


2016-12-21 12:55:14

Życzenia świąteczne i noworoczne

wesolychswiat

2016-12-15 07:58:46

Mikołajki na sportowo

W tym roku prezent mikołajkowy zaskoczył wszystkich... Był nim mecz siatkówki: zwycięzcy turnieju uczniowskiego kontra kadra! Zmaganiom sportowym towarzyszyły wielkie emocje uczestników i publiczności. Wynik meczu nie został rozstrzygnięty - 1 : 1. Rywalizację zakończymy w nowym roku... kalendarzowym :)