Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasz Patron

Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę, ...

... poznasz praktyczne zastosowania informatyki (programowanie, multimedia, bazy danych, sieci komputerowe), ...

... będziesz aktywny (narty, snowboard, kajaki, rowery), będziesz korzystał z basenu, siłowni i hali sportowej, możesz zrobić prawo jazdy.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Poezji Obcojęzycznej

romantic_poetry_plakat_2017

Aktualności 2016/2017


2017-02-14 15:15:12

Biała szkoła

W dniach 6 - 9 lutego odbyła się tradycyjna biała szkoła. Wśród 15 uczestników znajdowali się zaawansowani i początkujący miłośnicy narciarstwa. W stylowej bacówce przy lesie jak zawsze panowała gościnna atmosfera. W czasie śniadań i kolacji ujawniały się kolejne talenty kulinarne, a podczas ogniska wokalne... Słońce, mróz i wiatr z Zadziału i Kotelnicy zostaje z nami do wiosny!2017-02-03 13:18:13

POLONEZ OSIEMNASTOLECIA

W sobotę 28 stycznia 2017 r. odbyła się tegoroczna Studniówka. W uroczyście udekorowanej auli ICDS Maturzyści liceum w Łomiankach przywitali zaproszonych Gości, wśród nich Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego, P. Jana Żychlińskiego, Nauczycieli i Rodziców. Po przemówieniu dyrektora i podziękowaniach Pan Starosta otworzył taneczny korowód, wypowiadając uświęconą tradycją frazę: „Proszę Państwa, Proszę Państwa – Poloneza zacząć czas!”. W zgodnej opinii świadków choreografia autorstwa Aleksandry Matysiewicz, uczennicy klasy III, została uznana za najpiękniejszą w osiemnastoletniej historii naszej szkoły. Bardzo miłym akcentem wieczoru była niespodzianka przygotowana przez wychowawcę maturzystów, P. prof. Stefana Makowskiego. W efektownym huku wystrzału muszkietu na scenę wbiegli aktorzy grupy rekonstrukcyjnej Karabela i zainscenizowali pojedynek polskich szlachciców z XVII wieku. Wspaniała zabawa trwała do białego rana, ale krótko po północy wydarzyło się coś niespodziewanego: Maturzyści z Wychowawcą ruszyli do Poloneza jeszcze raz!


2017-01-18 14:45:33

Na uroczystości rocznicy wyzwolenia Łomianek

16 stycznia 2017 roku poczet szkolny naszego liceum wziął udział w uroczystości związanej z 72 rocznicą wyzwolenia Łomianek. Przy pomniku Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny zebrali się między innymi przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, mieszkańcy i młodzież.


2016-12-21 12:55:14

Życzenia świąteczne i noworoczne

wesolychswiat

2016-12-15 07:58:46

Mikołajki na sportowo

W tym roku prezent mikołajkowy zaskoczył wszystkich... Był nim mecz siatkówki: zwycięzcy turnieju uczniowskiego kontra kadra! Zmaganiom sportowym towarzyszyły wielkie emocje uczestników i publiczności. Wynik meczu nie został rozstrzygnięty - 1 : 1. Rywalizację zakończymy w nowym roku... kalendarzowym :)


2016-12-11 18:14:31

2 Powstania

6 grudnia 2016 r. w ramach realizacji programu wychowawczego oraz edukacji historycznej klasa III z wychowawcą, Panem prof. Stefanem Makowskim uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. "2 Powstania". Jak zawsze wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego okazała się atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.


2016-11-30 19:55:07

Maturzyści w Auschwitz – Birkenau i Krakowie (28-29.11.2016)

Mroźna i wietrzna aura towarzyszyła poniedziałkowemu pobytowi kl. 3 w byłym hitlerowskim obozie zagłady, pomagając doświadczyć przerażającego świadectwa tego miejsca. Odwiedzając celę o. Maksymiliana w roku 75 rocznicy śmierci uczniowie mogli przekonać się, że nienawiść i śmierć nie mają ostatniego słowa.

Krakowski szlak wiódł przez:Rynek i kościół Mariacki, pomnik Mickiewicza, Collegium Maius, ul. Gołębią, a po obejrzeniu dyplomowego spektaklu studentów PWST w Teatrze im. Solskiego nie zabrakło czasu na Kazimierz, bilard i zapiekanki na Placu Nowym. Wtorek młodzież spędziła na Wzgórzu Wawelskim: w katedrze i Krypcie Srebrnych Dzwonów, a także podziwiając arrasy oraz koronacyjny Szczerbiec w zamku królewskim. Później był lekcja muzealna w salonie i pracowni Jana Matejki.

Takie lekcje zostają na zawsze w pamięci i sercu.


2016-11-09 15:28:39

Świętowanie Dnia Niepodległości

Świętowanie Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy od udziału we Mszy za Ojczyznę, która została odprawiona 11 listopada w kościele św. Małgorzaty. W środę udaliśmy się do Muzeum X Pawilonu na warszawskiej Cytadeli, gdzie po odśpiewaniu Hymnu i złożeniu kwiatów pod Ścianą Straceń, uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Poznaliśmy historię budowli, losy zesłańców i katorżników, a także więźniów Cytadeli takich jak: Romuald Traugut, Roman Dmowski i Józef Piłsudski. Dzięki tej lekcji wiemy m.in. w jaki sposób udało się Marszałkowi opuścić więzienie, z którego najczęściej droga prowadziła na Syberię lub na szafot.

 p1