Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Przedmiot: praktyczne zastosowanie informatyki (tworzenie aplikacji internetowych, programowanie, obsługa baz danych, multimedia, grafika, pakiety biurowe)

Autorski program przygotowania do studiów w akademiach wychowania fizycznego.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

romantic_poetry_plakat_2017

Nasza szkoła nie uczestniczy w rekrutacji elektronicznej.
Prosimy o złożenie dokumentów w sekretariacie.


Aktualności 2016/2017

2017-06-05 08:57:19

Projekt wychowawczo – edukacyjny „Wstajemy z kanapy”
na 100 lecie URODZIN KAROLA WOJTYŁY

Pobierz/czytaj dokument.2017-05-23 21:05:05

Osiemnastka Liceum


start filmu na 18-lecie PLO

W słoneczny czwartek 18 maja 2017 r. w wypełnionej po brzegi auli ICDS uczniowie, rodzice, nauczyciele i samorządowcy wspólnie świętowali „Osiemnastkę” Publicznego LO w Łomiankach. Wśród Gości byli obecni: Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego P. Jan Żychliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łomiankach P. Tadeusz Krystecki, radni PWZ: P. Jolanta Stępniak – członek Zarządu PWZ P. Hubert Zadrożny – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej, a także: P. T. Kordek, P. A. Skurska, P. Ł. Sokołowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu, Turystki i Rekreacji PWZ P. Anna Pakoca, proboszcz parafii św. Małgorzaty ks. Jacek Siekierski, dyrektorzy i młodzież z okolicznych szkół.

Szczególnie ciepło byli witani: P. Mirosława Iwańczuk – Cłapińska, pierwsza dyrektor Liceum im. Karola Wojtyły oraz Jej następca, P. dr Andrzej Mazan, którzy wspominali trudne początki, a wzruszenia temu towarzyszące świadczyły o sercu i oddaniu obecnym do dzisiaj. W przemówieniu Pana Starosty historia i współczesność szkoły otwierały perspektywę przyszłości, w której źródłem wartości placówki staje się pomyślność i sukces każdego absolwenta. Dopełnieniem tych słów stało się przyznanie Tytułu Absolwenta Osiemnastolecia (oraz związanego z nim stypendium ufundowanego przez Powiat Warszawski Zachodni) P. Oktawii Nowackiej, medalistce IO w Rio.

W słowach dyrektora - P. Łukasza Zięby - dominowała wdzięczność dla wszystkich osób związanych z osiemnastoletnią historią placówki oraz program na przyszłość zamknięty w realizację Misji szkoły, którą opisują wartości zaczerpnięte z nauczania Karola Wojtyły: osoba i czyn, miłość i odpowiedzialność. Do 100 lecia urodzin Patrona (18.05.2020) szkoła będzie realizowała projekt edukacyjny i wychowawczy „Wstajemy z kanapy”, z którego szczegółami można zapoznać się w jubileuszowym wydaniu „Lolka”.

Przyszedł czas na zabawę… Quiz na temat wiedzy o Patronie i historii szkoły wygrali… absolwenci! Następnie uczestnicy Osiemnastki ułożyli żywy napis „LOLEK 18” po czym na scenę wprowadzono tort ufundowany przez P. Tomasza Dąbrowskiego, Burmistrza Łomianek. Goście i domownicy zapalili kolejne świece, które skutecznie i naraz zgasiła w nagrodę zwycięska drużyna absolwentów. Pomimo nalegań prowadzących dyrektor nie zdradził życzenia, które jak każe tradycja, należy w takich okolicznościach pomyśleć. Uświetniający urodziny Zespół pod batutą P. Janusza Śliwczaka „Milord” wykonał „Sto lat!”.

QUIZ: kategoria PATRON, kategoria SZKOŁA2017-04-29 07:40:39

Zapraszamy na OSIEMNASTKĘ U KAROLA

osiemnastka u karola

2017-04-29 07:37:27

Święto Konstytucji - Pożegnanie Maturzystów

W piątek 28 kwietnia świętowaliśmy Święto Konstytucji 3 Maja połączone z rozdaniem świadectw Maturzystom.

W uroczystości wziął udział Starosta Warszawski Zachodni, p. Jan Żychliński, który wyróżnił uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz podziękował Rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, wszystkim absolwentom życząc "połamania piór na maturze!"

W Liceum im. Karola Wojtyły przystąpi do egzaminu dojrzałości w tym roku 27 absolwentów, a najwyższą średnią uzyskała Agnieszka Zielińska. Dyrektor szkoły zauważył, że nawet niebo płacze w chwili rozstania i prosił, by budując swoje dojrzałe życiorysy odwoływali się do dobrej pamięci, zarówno zbiorowej jak i osobistej.

Absolwenci na pożegnanie otrzymali nie tylko długopisy, czerwone róże i czekoladę na osłodę - Rodzice w dniu Majowego Święta wyposażyli swoje pociechy w tekst Konstytucji RP.


2017-04-27 14:19:01

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 3

odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. o godzinie 13:00 w sali nr 3.

2017-04-14 07:46:33

“Romantic Poetry Festival- And Poetry is Born”

plakat

7 kwietnia 2017 r. odbył się festiwal na program którego złożyły się: wystawa obrazów, mini recitale muzyczne, występy taneczne oraz konkurs recytatorski w językach obcych do którego przystąpiło 64 uczestników (36 z gimnazjów i 28 ze szkół ponadgimnazjalnych). Zebranych w auli ICDS pozdrowił Pan Paweł Białecki, wicestarosta warszawski zachodni. Przewodniczący jury, P. dr Marcin Czechowski, ogłaszając werdykt podkreślił i podziękował za wysoki poziom recytacji i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii gimnazjum otrzymali:

 • I miejsce - Aleksandra Płużyczka, Gimnazjum nr 113 w Warszawie, A. Mickiewicz „Romantyczność” (j. rosyjski)
 • II miejsce - Nives Stasiewicz, Gimnazjum nr 1 w Łomiankach, J. Prevert „Pour Faire le Portrait D’un Oiseau” (j. francuski)
 • III miejsce - Zofia Goyke, Gimnazjum nr 113 w Warszawie, A. Mickiewicza „Dziady” (j. angielski)

Wyróżnienia:

 • Jakub Tołczyk, ZS w Małocicach, A. Puszkin „Kazak” (j. rosyjski)
 • Karolina Pawłowska, Gimnazjum nr 164 w Warszawie, A. Puszkin pt. „Talisman” (j. rosyjski)
 • Maciej Ludziejewski, ZS w Złoczewie, J. Croce „Time in a Bottle” (j. angielski)

Nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymali:

 • I miejsce – Julia Zybert i Kacper Brudel (duet), OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi, M. Cunningham „The Hours” (j. angielski)
 • II miejsce – Piotr Szczęsnowicz, OSM im. H. Wieniawskiego w Łodzi, A. Mickiewicz „Uncertainty” tłum. J. Zawadzki (j. angielski)
 • III miejsce – Daria Leonovich, PLO w Łomiankach, G. G. Byron „Prosti” tłum. M. Lermontow (j. rosyjski)

Wyróżnienia:

 • Julia Bielecka, ZS im. M. Wańkowicza w Błoniu, A. Achmatowa „Ty priszoł mienia utieszyć” (j. rosyjski)
 • Sofia Belowa, RIGASDAUGAVGRIVAS VIDUSSKOLA LATVIA w Rydze, E. A. Poe „Annabel Lee” (j. angielski)
 • Łukasz Olczak, ZSEiL w Warszawie, A. Puszkin „K” (j. rosyjski)

Nagrodę publiczności (przyznaną na podstawie liczby głosów) otrzymała:

 • Sofia Belova, RIGASDAUGAVGRIVAS VIDUSSKOLA LATVIA w Rydze, E. A. Poe „Annabel Lee” (j. angielski)

Na zakończenie Dyrektor Liceum w Łomiankach z Przewodniczącym Jury podziękowali autorce i organizatorce festiwalu, P. prof. Walentynie Markowej. Bez wątpienia mogliśmy wziąć udział w sześciogodzinnym święcie: poezji, czytelnictwa i języków obcych; spotkaniu ludzi dla których wartością bliską i ważną jest miłość.


2017-04-03 07:56:35

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW

We wtorek, 28 marca gościliśmy w naszych progach Kandydatów wraz z Rodzicami. Ofertę edukacyjną szkoły przedstawiali uczniowie, nauczyciele, dyrektor placówki, a także przewodnicząca Rady Rodziców. Wielką niespodzianką dla zebranych była obecność Pani Oktawii Nowackiej, brązowej medalistki IO w Rio i naszej znamienitej Absolwentki, która w ciepłych słowach wspominała pobyt w Liceum im. Karola Wojtyły. Medalistka zwróciła uwagę wszystkich na nieocenioną wartość dobrego wykorzystania czasu oraz samodyscyplinę, która wraz z dobrze wybranym celem jest fundamentem sukcesu szkolnego i życiowego. We wszystkich wypowiedziach przewijała się opinia o naszej szkole, że jest blisko…, to znaczy: blisko domu, blisko potrzeb i możliwości ucznia, blisko oczekiwań rodziców, bliska mądrej i nowoczesnej edukacji, w której zainteresowania oraz wymogi współczesności znajdują satysfakcjonującą realizację.


2017-03-25 17:25:33

Nowy numer Lolka już jest!

lolek_3_9